Mitől jó egy iskolatáska?

KezdőlapBlogMitől jó egy iskolatáska?
Mitől jó egy iskolatáska?
2021.07.20.
Segítség a választáshoz.

Egy jó iskolatáska megvásárlásához nem kell atomfizikusnak lenni, de azért van pár szempont, amit érdemes szem előtt tartani. A piaci kínálat ugyanis rendkívül széles, árban, típusban és kialakításban is nagy különbségek vannak, ezért a választás sokszor nem könnyű.

A szakértők és az eladók tapasztalatai alapján a szülők gyakran esnek abba a hibába, hogy egy-egy népszerű mesefigura, motívum vagy a divatos fazon alapján választanak, pedig ez nem helyes. Az egyik legfontosabb szabály, amit ilyenkor be kell tartani, hogy olyan táskát válasszunk, ami a gyerek korának és méretének megfelelő.

Az Országos Gerincgyógyászati Központ szakembereinek ajánlása szerint a hátitáska a legjobb választás, mert ez szimmetrikus terhelést tesz a gyermekek gerincére, ellentétben a féloldalas válltáskával, amelynek viselése kis korban akár már rövidtávon tartásproblémákat okozhat. A lényeg az, hogy az iskolatáska teljes felületével feküdjön fel a hátra, és deréktájon támaszkodjon meg. Fontos, hogy úgy legyen beállítva, hogy ne csapódjon oda a gerincnek minden egyes lépésnél, mert az nagyon kellemetlen lehet.

Nagy segítséget nyújthatnak a cipekedésnél a hátizsákok esetén extraként megjelenő mellkas és derékpántok, mert ezek leveszik a terhet a vállakról és a gerincről. Fontos az is, hogy a pántok megfelelő szélességűek legyenek, különösen a vállak esetében, és hosszuk beállításuknál figyelembe kell venni a gyerek méretét, testfelépítését. És ha már teherről beszélünk, jó hír, hogy a mai, modern hátitáskák nagy része üres állapotban 1 kg, vagy annál kisebb súllyal rendelkeznek. Az Iskolatas.hu kínálatában a Belmil>> és a Herlitz>> modellek között lehet találni ilyen „pehelykönnyű” darabokat.

Kisiskolásoknak főként olyan merevfalú, kemény iskolatáskát javasolnak a szakértők, ami megáll a pad mellett. Ezeknél a modelleknél az átlátható bepakolást és az ideális súlyelosztást belső rekeszek segítik. Az aljuk általában merev, tartós és mosható műanyagból készült, ami az időtállóság szempontjából nem mellékes. A felsoroltak mellett a modellek többségénél már szinte alapfelszerelés a szellőző hátrész (nem izzad a gyerek háta), a vízhatlan anyagok és a fényvisszaverős rátétek.

A hátitáskák mellett van egy másik út, amit a gurulós táskák új generációja képvisel. Ebben a kategóriában a praktikus kialakítású, prémium minőségű és nagy kerekekkel felszerelt Nikidom>> modellek kiemelkednek. Legyen szó lépcsőről, padkáról, murváról vagy egy busz ajtajáról, ezeket a guruló táskákat bárhova fel lehet húzni, bárhová el lehet tolni. Stabilan haladnak, csendesen gurulnak, nem zörögnek, nem csörögnek, nem zakatolnak, állítható magasságú alumínium teleszkópjuk segítségével könnyű irányítani őket.

Ha a fenti szempontokat átgondoltuk, mérlegeltük, és ezek alapján megtaláltuk a megfelelő terméket, akkor is jó eséllyel találunk olyan változatot belőle, amelyen gyermekünk kedvenc mesehőse vagy állatfigurája virít.